Sorumluluk taşırız

Yasalara uyarız,
İyi bir kurumsal vatandaş olmayı öğütleriz
İşimizi dürüst ve şeffaf şekilde yürütürüz
Taahhütlerimize bağlı kalırız
Rakiplerimiz ve paydaşlarımızla olan ilişkilerimizde adil davranırız.

Mükemmeliyetçiyiz

Etkin, akılcı ve hızlı bir şekilde hareket ederiz
Tutkuluyuz, daha ileri gitmek için hevesliyiz
Rekabetçi kalabilmek için değişime, gelişime açığız
En iyi sonuçları almak için tüm gücümüzle çalışırız
Kendimiz için en iyisi olmaya yönelik hedefler belirler ve bunlara ulaşırız
Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve karşılaştıkları zorlukları anlamaya çalışırız
Disiplinliyiz, kusursuz kalite için çalışırız

Yenilikçiyiz

Yaratıcıyız, yeni fikirlere açığız
Girişimci davranırız
İkna olmak için sorgularız, inanmadan savunmayız
Müşterilerimize rekabet avantajı sunarız
Yetenekli ve vizyon sahibiyiz.

Sosyal Faaliyetlerimiz

Ülkemizdeki ilk tarım kireci üretimi, grubumuz tarafından 1990 yılında Bartın kireç fabrikamızda, barkisan markası altında başlatılmıştır.

Daha sonra Pınarhisar (Kırklareli), Soma, Torbalı (İzmir) ve Muğla kireç fabrikaları da grubumuz bünyesine katılmış ve tarım kireci üretimine başlamıştır.

Sektörde ilk olmak hem gurur vericidir hem de birçok zorluk demektir. Zira Ülke Tarımına yeni bir mamulü tanıtmak, mevzuatını çıkartmak, kabullendirmek birçok zorluğu aşarak mümkün olmaktadır. Örneğin bir toprakta Tarım Kireci ihtiyacının olup olmadığı, toprak analizi sonucunda anlaşılabilir. Eğer çiftçilerimiz toprak analizi yaptırmıyor ise toprağın ve dolayısı ile bitkilerin ihtiyacından haberdar olmayacaktır. Sonucunda hata yaparak toprağın ve bitkinin ihtiyacını karşılayamadığı için hasatta umduğunu alamayacaktır. Tahmin edileceği üzere 90 lı yıllarda gerek toprak analiz laboratuvarlarının sayısının yetersizliği gerekse çiftçilerimizin toprak analizine ilgi göstermemesi yaşadığımız zorlukların en önemlisi olmuştur. Bu ve benzer zorlukları aşma çalışmaları içinde pusulamız, çiftçilerimize bilimsel ziraat teknikleri çerçevesinde Üretim yapmalarını sağlamak olmuştur. Bunun için çiftçilerimize yönelik eğitim çalışmaları, uygulamalı tarla denemeleri, tarla günleri ve toprak tahlil çalışmaları yürütülmüş ve yürütülmeye de devam edilmektedir. Çiftçilerimizin bilimsel ziraata yönelmeleri durumunda verim ve kalite artışı elde edeceği ve bunun sürekli hale geleceği bir gerçektir. Bu çerçevede şirketimiz elinden geldiğince, bilimsel ziraatın yaygınlaşmasına katkı vermeye çalışmakta verim ve kalite artışını sürekli hale getirmeyi hedeflemektedir.

Ticari Faaliyet Konularımız:

Konusunda çeyrek asırlık tecrübeye sahip olan şirketimiz; Kimtaş Kireç Sanayi Anonim Şirketinin Trakya, Marmara ve Karadeniz bölgelerindeki yetkili Distribütörüdür. Güçlü ve yaygın bayii kanalları ile çiftçilerimizin Tarım Kireci, Caldez ekolojik ahır ve kümes dezenfektanı, Sunjut Topraksız Silaj Örtüsü ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yüksek aktiviteli Kireçler kullanarak, Yol yapımı, Çamur kurutma, Hayvan gezinti alanlarını stabilize etmek şirketimizin ticari faaliyetleri içerisindedir.

Tarım Kireci Toprak Asitliğini Giderir, Verim ve Kalite Artışı Sağlar...